Võimsad küsimused ja EDU

Võimsad küsimused ja EDU
12.05.2015

Kui Sa mõtled silmapaistavatele liidritele, edukatele ärimeestele, suurepärastele müügimeestele, innovatiivsetele inseneridele või paljukiidetud teadlastele, siis mis on see miski, mis neid ühendab? Või uurige ükskõik, millist innovatiivset toodet, teaduslikku läbimurret või hüppelist kasvu äritegevuses – vaadates sügavamale idee sünni juurde, leiate, et kõik on kunagi alguse saanud võimsatest läbimurdelistest küsimustest koosnevatest vestlusest.

Tean omast kogemusest nii coachi kui ka coachitavana, et õigesti ja struktureeritult esitatud küsimustel, on võimas jõud, mis inspireerib ja motiveerib tegutsema ning muutust looma. Samuti olen täheldanud, et esitades võimsaid küsimusi igapäevaselt, kõiges mida ma teen,  omavad need justkui maagilist väge saavutada tulemusi lühikeste vestluste jooksul. 

Paul Gossen ja tema coachingu meeskond, on läbi viinud ulatusliku uuringu sadade juhtivtöötajate ja firmade seas, selgitamaks tuhandete vestluste käigus välja, millised on need 17 võimsat küsimust, mis tõesti loovad väärtuslikku muutust ja aitavad saavutada edu.

Peaaegu iga hea äri ja või juhtimise alane raamat pakub ideid, lugusid, strateegiaid või nõuandeid, kuidas edu saavutada. Olgu nad kui harivad ja meelelahutuslikud tahes, ei kaasne nendega edukat jätkusuutlikku muutust. Mis siis viib edukate muutusteni?

Vastus: Suurepärased eduküsimused. Kõik suurepärased ideed, algatused, teostused, on kunagi alguse saanud õigesti esitatud võimsatest küsimustest. 

Mis oleks siis, kui:
... Sa oleksid meister inimestevaheliste suhete arendamises, usalduse loomises ja inimeste toetamises, et nad oleksid parimad milles iganes?
... Sa oskaksid jõuda kiiresti asjade õige tuumani, seada võimsaid tulemuslikke eesmärke ja kaasata inimesi nii, et nad täidaksid oma ülesandeid tõelise kire ja energiaga?
... Sa saaksid tõsta terve meeskona tulemuslikkust ühe vestluse jooksul? Mis oleks siis, kui Sa saaksid uuesti seada visiooni, inspireerida inimesi tegutsema ja luua läbimurdelisi tulemusi?
... Sa oleksid meister, kes oskab sõlmida tugevaid kokkuleppeid ja toetada inimesi saavutamaks tulemusi ennekuulmatutel tasanditel?
... Sa võiksid arendada iseennast ja oma tiimi jooksvalt ning järjepidevalt? Mis oleks siis, kui Sa suudaksid luua võimsad meetodid, mis alistaksid mistahes väljakutsed?

Kui Sa soovid saada suurepäraseks juhiks ja liidriks, siis hakka küsima võimsaid küsimusi. Kui Sa soovid saavutada edu, mistahes valdkonnas, siis hakka pidama läbimurdelisi vestluseid, esitades võimsaid eduküsimusi.

 

Lähtudes soovist jagada neid lihtsaid, kuid samas väga võimsaid küsimusi ka Sinuga, olen välja töötanud 17 võimsa eduküsimuse koolituse, kust osaleja saab:

  • Nõuanded ja tehnikad, millest koosneb üks hea edukas vestlus
  • Tööriista 17 võimsat eduküsimusega, mis aitab saavutada mistahes eesmärke ja tulemusi
  • Palju praktikat ja vahetut kogemust.

 

Inspired by Paul Gossen

 

kaire.ee © All rights reserved